Elewacje

Elewacje lekko-mokre

Elewacje lekko-mokre to jedna z najpopularniejszych metod ocieplania ścian, a także jedna z najchętniej wybieranych metod przez naszych klientów.

Tego rodzaju elewacja pełni dwie bardzo istotne funkcje. Po pierwsze, zwiększa ona izolacyjność termiczną ścian, co wpływa na stan Twojego portfela! Elewacja lekko-mokra ogranicza straty ciepła, co związane jest z kosztami ogrzewania budynku, które są znacznie niższe. Druga funkcja tej elewacji to funkcja dekoracyjna. Elewacja lekko-mokra poprawi estetykę Twojego domu czy nieruchomości.

Elewacje wentylowane

Elewacje wentylowane znajdują zastosowanie niemal w każdym rodzaju budynku. Nie ważne czy jest to budynek zupełnie nowy czy rekonstruowany. Ten rodzaj elewacji doskonale sprawdzi się w budynkach biurowych, przemysłowych, ale również mieszkalnych.

Elewacja ta posiada w swojej budowie szczelinę wentylacyjną, która umożliwia przepływ powietrza. Podobnie jak elewacja lekko-mokra, elewacja wentylowana poprawia ocieplenie budynku oraz wpływa na jego estetykę.

Elewacje klinkierowe

Elewacja klinkierowa posiada szereg zalet. Niewątpliwie największą z nich jest estetyka. Elewacja ta składa się z cegieł, które nadają budynkowi wyjątkowy charakter. Kolejnymi zaletami tego rodzaju fasady jest przede wszystkim izolacyjność termiczna (a więc zatrzymywanie ciepła w środku oraz sprawny przepływ powietrza w budynku). Oprócz tego, elewacja klinkierowa świetnie wytłumia dźwięki dochodzące z zewnątrz.

Elewacje drewniane

Drewno aktualnie jest chyba jednym z najbardziej popularnych materiałów. Wykorzystywany na wielu płaszczyznach w trakcie budowy nieruchomości. Elewacja drewniana to nie tylko fantastyczny wygląd. Pozwala ona na stworzenie mikroklimatu domu, ponieważ zmniejsza się ryzyko zatrzymywania wilgoci. To również korzyści związane z ekologią, ekonomią czy zdrowiem!

Elewacje z drzewa egzotycznego

Do wykonywania elewacji drewnianych nie musimy wykorzystywać jedynie tradycyjnych drzew, jak świerk czy modrzew. Fasadę można wykonać między innymi z następujących gatunków drzew egzotycznych: okume, cedr kanadyjski, garapa czy tatajuba. Są to drzewa przede wszystkim trwałe, ale również znacznie bardziej odporne na destrukcję biologiczną aniżeli rodzime gatunki.